Soltan (1919-1974) və Osman (1924-1979) Hacıbəyov qardaşlarının yubileylərinə həsr olunmuş konsert
3 dekabr 2014-cü il tarixində Azərbaycan Milli İncəsənət Muzeyində Soltan və Osman Hacıbəyov qardaşlarının yubileylərinə həsr olunmuş konsert keçirilmişdir.
Tədbiri giriş sözü ilə Bakı Musiqi Akademiyasının professoru, Əməkdar incəsənət xadimi Ülviyyə Hacıbəyova açmışdır. Sonra tədbirdə musiqişünas, Əməkdar incəsənət xadimi, professor Zümrüd Dadaşzadə çıxış etmişdir. Tədbir Azərbaycan Respublikasının Əməkdar artistləri Aleksey Miltıx (violonçel), Fərid Əliyev (vokal), Səidə Tağızadə (f-no), Beynəlxalq müsabiqə laureatları Əli Məmmədov (f-no),Vurğun Vəkilov (f-no), Osman Eyyublu (skripka), Tofiq Şıxıyevin (f-no) ifalarında Qərbi Avropa, Rus və Azərbaycan bəstəkarlarının əsərlərindən ibarət rəngarəng konsert proqramı ilə davam etmişdir.
Tədbirin qonaqları musiqi ictimaiyyəti, Bakı Musiqi Akademiyasının müəllim və tələbə heyəti, Bakı muzeylərinin əməkdaşları, KİV nümayəndələri və başqaları olmuşlar.

Концерт, посвященный юбилеям братьев Солтана (1919-1974) и Османа (1924-1979) Гаджибековых
3 декабря 2014 г. в Азербайджанском национальном музее искусств состоялся концерт, посвященный юбилеям братьев Солтана и Османа Гаджибековых.
Со вступительным словом выступила профессор Бакинской музыкальной академии, заслуженный деятель искусств Ульвия Гаджибекова. Затем выступила музыковед, заслуженный деятель искусств, профессор Зумруд Дадашзаде. В исполнении заслуженных артистов Азербайджанской Республики Алексея Милтых (виолончель), Фарида Алиева (вокал), Саиды Тагизаде (ф-но), лауреатов международных конкурсов Али Мамедова (ф-но), Вургуна Векилова (ф-но), Османа Эйюблу (скрипка), Тофика Шихыева (ф-но) прозвучала концертная программа, состоящая из произведений западноевропейских, русских и азербайджанских композиторов.
Гостями мероприятия были музыкальная общественность, преподаватели и студенты Бакинской музыкальной академии, сотрудники бакинских музеев, представители СМИ и др.