“MƏDƏNİ YENİLƏNMƏ” LAYİHƏSİ ÇƏRÇİVƏSİNDƏ FƏRƏC QARAYEV İLƏ GÖRÜŞ
Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyində “Mədəni Yenilənmə” YARAT müasir incəsənət mərkəzi və Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin layihəsi çərçivəsində 15 dekabr 2021-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Xalq artisti, bəstəkar və pedaqoq Fərəc Qarayev, musiqişünas, fəlsəfə elmləri doktoru Rauf Fərhadov ilə görüş keçirilmişdir.
Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin direktoru, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, Əməkdar mədəniyyət işçisi Alla Bayramova göruşü açdı. Sonra Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyinin İncəsənət və Qeyri-maddi irs şöbəsinin Musiqi sektorunun əməkdaşı, musiqişünas Turan Məmmədəliyeva layihə haqqında ətraflı məlumat verdi. Görüşdə maraqlı disskusiyalar aparıldı.

MEETING WITH FARADJ KARAEV AND RAUF FARKHADOV IN THE FRAME OF THE PROJECT "CULTURAL RENEW"
At the State Museum of Music Culture of Azerbaijan as part of the project "Cultural Renewal" of the Center for Contemporary Art YARAT and the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan on December 15, 2021. A meeting was held with the Azerbaijani folk artist, composer, teacher Faraj Karaev and musician, doctor of philosophy Rauf Farkhadov.
The director of the State Museum of Music Culture of Azerbaijan, a candidate of the arts, a well-deserved worker of culture Alla Bairamov, gave an introduction. The project was then explained in detail by an employee of the music sector of the Department of Culture and Intangible Heritage of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan, musician Turan Mamedaliyeva. Interesting discussions were held at the meeting.