“MƏDƏNİ YENİLƏNMƏ” LAYİHƏSİ ÇƏRÇİVƏSİNDƏ FƏRƏC QARAYEV İLƏ GÖRÜŞ
Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyində “Mədəni Yenilənmə” YARAT müasir incəsənət mərkəzi və Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin layihəsi çərçivəsində 15 dekabr 2021-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Xalq artisti, bəstəkar və pedaqoq Fərəc Qarayev, musiqişünas, fəlsəfə elmləri doktoru Rauf Fərhadov ilə görüş keçirilmişdir.
Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin direktoru, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, Əməkdar mədəniyyət işçisi Alla Bayramova göruşü açdı. Sonra Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyinin İncəsənət və Qeyri-maddi irs şöbəsinin Musiqi sektorunun əməkdaşı, musiqişünas Turan Məmmədəliyeva layihə haqqında ətraflı məlumat verdi. Görüşdə maraqlı disskusiyalar aparıldı.

ВСТРЕЧА С ФАРАДЖЕМ КАРАЕВЫМ И РАУФОМ ФАРХАДОВЫМ В РАМКАХ ПРОЕКТА «КУЛЬТУРНОЕ ОБНОВЛЕНИЕ»
В Государственном музее музыкальной культуры Азербайджана в рамках проекта «Культурное обновление» Центра современного искусства YARAT и Министерства культуры Азербайджанской Республики 15 декабря 2021 г. состоялась встреча с народным артистом Азербайджана, композитором, педагогом Фараджем Караевым и музыковедом, доктором философии Рауфом Фархадовым.
Со вступительным словом выступила директор Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана, кандидат искусствоведения, заслуженный работник культуры Алла Байрамова. Затем подробно о проекте рассказала сотрудник музыкального сектора Отдела культуры и нематериального наследия Министерства культуры Азербайджанской республики, музыковед Туран Мамедалиева. На встрече были проведены интересные дискуссии.