Ü.Hacibəyli adına Bakı musiqi akademiyasının 100 illik yubileyinə həsr olunmuş XII Qəbələ musiqi festivalı
Bu günlərdə Azərbaycanın ən gözəl məkanlarından olan Qəbələdə Heydər Əliyev Fondunun təşkilatçılığı, Təhsil və Mədəniyyət Nazirlikləri, Bakı Musiqi Akademiyası və “Gilan Holdinq”in dəstəyi ilə iyulun 31-dən avqustun 4-dək Bakı Musiqi Akademiyasının 100 illiyinə həsr olunmuş XII Musiqi Festivalı keçirilir.
Festivalda Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin direktoru, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, Əməkdar mədəniyyət işçisi Alla Bayramova və muzeyin əməkdaşları da iştirak edirlər.

XII ГАБАЛИНСКИЙ МУЗЫКАЛЬНЫЙ ФЕСТИВАЛЬ, ПОСВЯЩЕННЫЙ 100-ЛЕТИЮ БАКИНСКОЙ МУЗЫКАЛЬНОЙ АКАДЕМИИ ИМЕНИ У.ГАДЖИБЕЙЛИ
С 31 июля по 4 августа в Габале, одном из красивейших мест Азербайджана, проходил XII Музыкальный фестиваль, посвященный 100-летию Бакинской музыкальной академии, организованный Фондом Гейдара Алиева при поддержке Министерства образования, Министерства культуры, Бакинской музыкальной академии и Gilan Holding.
В фестивале также приняли участие директор Государственного музея музыкальной культуры, кандидат искусствоведения, заслуженный деятель искусств Алла Байрамова и сотрудники музея.