Ü.Hacibəyli adına Bakı musiqi akademiyasının 100 illik yubileyinə həsr olunmuş XII Qəbələ musiqi festivalı
Bu günlərdə Azərbaycanın ən gözəl məkanlarından olan Qəbələdə Heydər Əliyev Fondunun təşkilatçılığı, Təhsil və Mədəniyyət Nazirlikləri, Bakı Musiqi Akademiyası və “Gilan Holdinq”in dəstəyi ilə iyulun 31-dən avqustun 4-dək Bakı Musiqi Akademiyasının 100 illiyinə həsr olunmuş XII Musiqi Festivalı keçirilir.
Festivalda Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin direktoru, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, Əməkdar mədəniyyət işçisi Alla Bayramova və muzeyin əməkdaşları da iştirak edirlər.

XII GABALA MUSICAL FESTIVAL Dedicated to the 100th Anniversary of the Baku Music Academy named after U. GAJIBAILEE
From July 31 to August 4 in Gabala, one of the most beautiful places of Azerbaijan, was held the XII Music Festival dedicated to the 100th anniversary of Baku Music Academy, organized by Heydar Aliyev Foundation with the support of the Ministry of Education, Ministry of Culture, Baku Music Academy and Gilan Holding. The festival was also attended by the Director of the State Museum of Music Culture, the candidate of art, the well-deserved artist Alla Bayramova and the museum staff.