Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyi yeni “MUZEYDƏ GÖRÜŞÜRÜK” silsiləsinə başlayır.
10 iyun 2021-ci il tarixində bu silsilədən Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyində Üzeyir Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının baş müəllimi, Beynəlxalq müsabiqə laureatı Səbinə Bəylərbəyovanın musiqili uşaqlar kursunun konserti, Azərbaycanın Əməkdar artisti, aktyor, şoumen və naşir Bəhram Bağırzadə ilə görüş keçirilmişdir.
Görüşü giriş sözü ilə muzeyin direktoru, sənətşünaslıq üzrə fəlsəfə doktoru, Əməkdar mədəniyyət işçisi Alla Bayramova açmışdır. Gənc nəslin və uşaqların mənəvi tərbiyəsində, muzeyə maraqlarının artmasında bu cür tədbirlərin böyük əhəmiyyəti olduğunu qeyd etmişdir.
Tədbirin birinci hissəsində Səbinə Bəylərbəyovanın kursunun şagirdləri konsert proqramı ilə çıxış edərək Azərbaycan və Avropa bəstəkarlarının əsərlərini ifa etmişlər.
Sonra tanınmış Azərbaycan aktyoru, şoumen, naşir, Azərbaycanın Əməkdar artisti Bəhram Bağırzadənin gənc pərəstişkarları ilə görüşü olmuşdur. Alla Bayramova Bəhram Bağırzadəyə muzeyin çap məhsullarını hədiyyə etmişdir.

MEETING AT THE MUSEUM!
The State Museum of Music Culture of Azerbaijan has launched a series of events “LET'S MEET IN THE MUSEUM”.
June 10, 2021 a concert of the musical course Sabina Beylarbekovaya, senior teacher of Baku Academy of Music, winner of the International Competition, and meeting with a well-deserved artist of Azerbaijan, actor, showman and publisher Bahram Bagirzadeh was held during this cycle.
At the meeting with the opening speech was performed by the director of the museum, PhD in art, Honored Worker of Culture Alla Bayramova. In her speech, she noted the great role of such events in increasing interest in museums and spiritual education of the young generation.
In the first part of the event, the students of Sabina Baylyarbekova's course performed a concert program from works by Azerbaijani and European composers. Then there was a meeting of the honored artist of Azerbaijan, actor, showman and publisher Bahram Bagirzadeh with fans. Alla Bayramova gave Bahram Bagirzade the printed products of the museum.