Sevda İbrahimova ilə görüş
7 mart 2012-ci il tarixində saat 18:00-da Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin Klassik Musiqi Həvəskarları Klubunda bəstəkar, xalq artisti, professor Sevda İbrahimova ilə görüş keçirilmişdir.
Giriş sözü ilə Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin filialı olan Niyazi mənzil muzeyinin müdiri Rza Bayramov çıxış etmişdir. Söz tədbirin aparıcısı musiqişünas, əməkdar incəsənət xadimi Zemfira Qafarovaya verilmişdir. O, Sevda İbrahimovanın yaradıcılığı haqqında ətraflı danışmışdır. Sonra Bakı Musiqi Akademiyasının professorları-Həcər Babayeva, İmruz Əfəndiyeva çıxış etmişlər. Tədbirdə Sevda İbrahimovanın əsərlərindən ibarət konsert proqramı təqdim edilmişdir.
Tədbirin qonaqları Klassik Musiqi Həvəskarları Klubunun üzvləri, Bakı Musiqi Akademiyasının professor və müəllimləri, Azərbaycan Bəstəkarlar İttifaqının üzvləri, muzey əməkdaşları, KİV-nin və televiziyanın nümayəndələri və başqaları olmuşdurlar.

Встреча с Севдой Ибрагимовой
7 марта 2012 года в Государственном Музее Музыкальной Культуры Азербайджана в Клубе Любителей Классической Музыки прошла встреча с композитором, народной артисткой, профессором Севдой Ибрагимовой.
Со вступительным словом выступил заведующий филиалом Государственного Музея Музыкальной Культуры Азербайджана, Квартиры-музея Ниязи, Рза Байрамов.
Слово было передано ведущей вечера, музыковеду, заслуженному деятелю искусств Земфире Кафаровой. Она подробно рассказала о творческой деятельности Севды Ибрагимовой. Затем выступили профессоры Бакинской Музыкальной Академии Аджар Бабаева и Имруз Эфендиева. Вечер был продолжен концертной программой из произведений Севды Ибрагимовой.
Гостями мероприятия были члены Клуба Любителей Классической Музыки, профессоры и преподаватели Бакинской Музыкальной Академии, члены Союза Композиторов Азербайджана, работники музея, представители СМИ и телевидения.