1 iyun – Uşaqların Beynəlxalq Müdafiə Günü
Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin Klassik Musiqisevənlər Klubunda Bülbül adına orta ixtisas musiqi məktəbi ilə birlikdə 1 iyun Uşaqların Beynəlxalq Müdafiə gününə həsr olunmuş tədbir keçirilmişdir.
Giriş sözü ilə Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin direktoru, sənətşünaslıq namizədi, əməkdar mədəniyyət işçisi Alla Bayramova çıxış etmişdir. Sonra söz tədbirin aparıcısı musiqişünas, Bakı Musiqi Akademiyasının dosenti Səadət Səttarovaya verilmişdir.
Konsertdə V.A.Motsartın, T. Bakıxanovun, Niyazinin,
F. Şopenin, B. Nəsibovun, R. Lovlandın, Q.Dinikunun, F. Listin və s. bəstəkarlarının əsərlərindən nümunələr Nərminə İsmayılovanın, Mehdi Eyyubovun, Atabəy İsmayılovun, Aynur Abdullayevanın, Şəmsi Əbilinin, Nəriman Əmiraslanovun, Ceyla Seyidovanın, Vurğun Vəkilovun, Tamilla Əhədovanın və Fatimə Cəfərzadənin ifasında təqdim edilmişdir.
Tədbirdə Bakı muzeylərinin əməkdaşları, Klassik Musiqisevənlər Klubunun üzvləri və mətbuat nümayəndələri iştirak etmişlər.

1 июня – Международный День Защиты Детей
В Государственном Музее Музыкальной Культуры Азербайджана, в Клубе Любителей Классической Музыки, совместно с учащимися средней специальной музыкальной школы им. Бюльбюля, 1 июня было проведено мероприятие, посвященное Международному Дню Защиты Детей.
Со вступительным словом выступила директор музея, кандидат искусствоведения, заслуженный работник культуры, Алла Байрамова. Затем слово было передано ведущей мероприятия, доценту Бакинской Музыкальной Академии, Саадат Саттаровой.
На вечере прозвучали фрагменты из произведений В.А.Моцарта, Т.Бакиханова, Ниязи, Ф.Шопена, Б.Насибова, Р.Ловланда, Г.Динику, Ф.Листа и др. композиторов в исполнении Нармины Исмаиловой, Мехди Эйюбова, Атабека Исмаилова, Айнур Абдуллаевой, Шамси Абили, Наримана Амирасланова, Джейлы Сеидовой, Вургуна Векилова, Тамилы Ахмедовой и Фатьмы Джафарзаде.
На концерте присутствовали сотрудники музеев, члены Клуба Любителей Классической Музыки, а также представители прессы.