“Gəl, gözəl bahar, coşsun arzular”
1 mart 2017-ci il tarixində Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyi muzeyin filialı olan Niyazinin mənzil muzeyində, Klassik Musiqi Həvəskarları Klubunda Bakı Musiqi Akademiyasının tələbəsi, Beynəlxalq Müsabiqələr laureatı, Prezident təqaüdçüsü Nəriman Əmiraslanovun konsertini keçirmişdir.
İstedadlı gənc pianoçu Nəriman Əmiraslanov baharın ilk günündə dinləyicilərə bahar ovqatı bəxş etmişdir. Konsert proqramında Azərbaycan və Avropa bəstəkarlarının əsərləri təqdim edilmişdir.
Musiqi nömrələri mövzu üzrə slayd-şou ilə müşayiət olunmuşlar.
Tədbirdə Bakı Musiqi Akademiyasının dosenti, professor Siala Sinamdzqvarişvili və musiqişünas Natəvan Əhmədova ürək sözləri ilə çıxış etmişlər.
Tədbirin qonaqları musiqi ictimaiyyəti, Bakı Musiqi Akademiyasının müəllim və tələbələri, Klassik musiqi Klubunun üzvləri, KİV–nin nümayəndələri və başqaları olmuşlar.

"Весной оживают мечты"
1 марта 2017 г. Государственный музей музыкальной культуры Азербайджана в филиале музея, Музее-квартире Ниязи провел соло-концерт "Весной оживают мечты" студента Бакинской музыкальной академии, лауреата Международных конкурсов, Президентского стипендиата Наримана Амирасланова.
Талантливый молодой пианист Нариман Амирасланов в первый день весны подарил слушателям весеннее настроение. В концертной программе были представлены произведения азербайджанских и европейских композиторов.
Все музыкальные номера сопровождались тематическим слайд-шоу.
На мероприятии выступили доцент Бакинской музыкальной академии Циала Цинамдзгваришвили и музыковед Натаван Ахмедова.
Гостями мероприятия были музыкальная общественность, преподаватели и студенты Бакинской музыкальной академии, члены Клуба любителей классической музыки, СМИ и другие.