28 May - Respublika Günü münasibəti ilə konsert
26 may 2016-cı il tarixində Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin filialı olan Niyazinin mənzil muzeyində 28 May - Respublika Günü münasibəti ilə Azərbaycan Milli Konservatoriyası tərkibində Musiqi Kollecinin tələbə və müəllimlərinin konserti keçirilmişdir.
Konsertdə Azərbaycan bəstəkarlarından V.Adıgözəlov, S.Ələsgərov, T.Quliyev, Ə.Tağıyev və dünya klassiklərindən L.Bethoven, C.Verdi, F,Şubert, V.Motsart, J.Massne və başqalarının əsərlərindən ibarət rəngarəng musiqi proqramı təqdim olunmuşdur.

Концерт, посвященный 28 мая – Дню республики
26 мая 2016 г. в филиале Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана, Квартире-музее Ниязи в исполнении педагогов и студентов Бакинского музыкального колледжа в составе Бакинской музыкальной академии состоялся концерт, посвященный 28 мая – Дню республики.
На концерте была представлена музыкальная программа из прозведений азербайджанских композиторов – В.Адыгезалова, С.Алескерова, Т.Кулиева, А.Тагиева и мировых классиков – Л.Бетховена, Дж.Верди, В.Моцарта, Ж.Массне и других композиторов.