Kamera musiqisi axşamı
8 iyun 2014-cü il tarixində Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyində kamera musiqisi axşamı keçirilmişdir. Tədbiri giriş sözü ilə Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin şöbə müdiri Xanım Abdinova açmışdır. O, mütəmadi olaraq muzeydə təşkil olunan gənc istedadlarla görüşlər, konsert proqramları, musiqili gecələr barədə məlumat vermişdir. Sonra tədbirdə Bakı Musiqi Akademiyasının və P.İ.Çaykovski adına Moskva Dövlət Konservatoriyasının məzunu, Respublika və Beynəlxalq Müsabiqələr laureatı Seyidxanım Babayeva (f-no), Tərlan Şahbazov (aktyor və müğənni), Beynəlxalq Müsabiqələr laureatı və Prezinent təqaüdçüsü Osman Eyyublu (skripka), Beynəlxalq Müsabiqələr laureatı Tofiq Şıxıyev (f-no), Qətibə Babayeva (vokal), Nəzrin Aslanlı (skripka), Nərmin Rzayevanın (f-no) ifalarında İ.Bramsın, E.Qriqin, P.İ.Çaykovskinin əsərlərindən, ingilis və neapolitan romanslarından ibarət maraqlı konsert proqramı təqdim olunmuşdur.
Tədbirin qonaqları musiqi ictimaiyyəti, BMA-nın tələbələri, Rusiya İnformasiya və Mədəniyyət Mərkəzinin nümayəndələri, Bakı muzeylərinin əməkdaşları, KİV-nin nümayəndələri və başqaları olmuşlar.
İ.Brams Skripka və fortepiano üçün 2 ¹ li Sonata
İfa edir: Beynəlxalq Müsabiqələr laureatı, Prezident təqaüdçüsü Osman Eyyublu (skripka). Müşayiət edir: Beynəlxalq Müsabiqələr laureatı Tofiq Şıxıyev (f-no)
E.Qriq Sonata
İfa edir: Nəzrin Aslanlı (skripka). Müşayiət edir: Nərmin Rzayeva (f-no)
P.İ.Çaykovski. “Nə tez yaddan çıxdı”, “Günün hökmü” romansları
İfa edir: Qətibə Mehdiyeva (vokal). Müşayiət edir: Beynəlxalq Müsabiqələr laureatı Seyidxanım Babayeva (f-no)

Вечер камерной музыки
8 июня 2014 года в Государственном музее музыкальной культуры Азербайджана состоялся вечер камерной музыки. На мероприятии со вступительным словом выступила заведующая отделом Государственного Музея Музыкальной Культуры Азербайджана Ханым Абдинова. Она рассказала об организации в музее систематических встреч с молодыми талантами, концертных программах, музыкальных вечерах.
Затем, в исполнении выпускника Бакинской Музыкальной Академии и Московской Государственной Консерватории им. П.И.Чайковского, лауреата Республики и Международных конкурсов Сеидханым Бабаевой (фортепиано), Тарлана Шахбазова (актера и певца), лауреата Международных конкурсов и Президентского стипендиата Османа Эюбова (скрипка), лауреата Международных конкурсов Тофика Шихыева (фортепиано), Гатибы Бабаевой (вокалистки), Назрин Асланлы (скрипка), Нармин Рзаевой (фортепиано), прозвучала интересная музыкальная программа из произведений Брамса, Е,Грига, П.И. Чайковского.
Гостями мероприятия были музыкальная общественность, студенты БМА, представители Российского информационно-культурного центра, работники Бакинских музеев, представители СМИ и др.