Fortepiano musiqisi axşamı
5 mart 2014-cü il tarixində saat 18:00-da Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin filialı olan Niyazinin mənzil muzeyində Klassik Musiqi Həvəskarları Klubunda "Fortepiano musiqisi axşamı" adlı tədbir keçirilmişdir.
Üzeyir Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının və P.İ.Çaykovski adına Moskva Dövlət Konservatoriyasının məzunu, Respublika və Beynəlxalq müsabiqələr laureatı, istedadlı pianoçu Seyidxanım Babayevanın ifasında klassik Avropa bəstəkarları L.V. Bethoven, F.Şopen, P.İ.Çaykovski və F.Listin əsərlərindən ibarət maraqlı konsert proqramı təqdim edilmişdir.
Tədbirin qonaqları musiqi ictimaiyyəti, Bakı Musiqi Akademiyasının müəllim və tələbə heyəti, Bakı muzeylərinin əməkdaşları, KİV-nin nümayəndələri və başqaları olmuşlar.
L.V.Bethoven. "Apassionata" ¹23 (3 hissə)
F.Şopen. Etüd op 25 "Oktavnı" ¹10
F.Şopen. Etüd op 12 "İnqilabi" ("Ðåâîëþöèîííûé")
F.Şopen. Mazurka op 17 ¹4
F.Şopen. Ballada ¹4
P.İ.Çaykovski. "Düşüncə" ("Ðàçìûøëåíèå")
P.İ.Çaykovski. "Xəyalat" ("Äóìêà")
F.List. "Vəhşi ov" ("Äèêàÿ îõîòà")
İfa edir: Üzeyir Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının və P.İ.Çaykovski adına Moskva Dövlət Konservatoriyasının məzunu, Respublika və Beynəlxalq müsabiqələr laureatı Seyidxanım Babayeva

Вечер фортепианной музыки
5 марта 2014 г. в 18:00 в филиале Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана, Квартире-музее Ниязи, в Клубе любителей классической музыки состоялось мероприятие под названием «Вечер фортепианной музыки».
На вечере была представлена интересная концертная программа, состоящая из произведений европейских композиторов Л.В.Бетховена, Ф.Шопена, П.И.Чайковского и Ф.Листа в исполнении выпускницы Бакинской музыкальной академии им. Уз.Гаджибейли и Московской государственной консерватории им. П.И.Чайковского, лауреата Республиканских и Международных конкурсов Сеидханым Бабаевой.
Гостями мероприятия были музыкальная общественность, преподаватели и студенты Бакинской музыкальной академии, сотрудники бакинских музеев, представители СМИ и телевидения.