7 noyabr 2013-cü il tarixində saat 15:00-da Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyində görkəmli bəstəkar Tofiq Quliyevin anadan olmasının 96-ci ildönümü münasibətilə tədbir-konsert keçirilmişdir. Tədbiri giriş sözü ilə muzeyin şöbə müdiri Xanım Abdinova açmışdır.
Tədbirdə Beynəlxalq müsabiqələr laureatı, Azərbaycan Televeziyası və Radiosunun musiqi kollektivlərinin bədii rəhbəri Ramil Qasımov bəstəkarın mahnılarından ibarət geniş konsert proqramı ilə çıxış etmiş, Tofiq Quliyev haqqında xatirələrini tamaşaçılarla bölüşmüşdür.
Muzeyin Qədim Musiqi Alətləri Ansamblının konsertmeysteri, Azərbaycan Respublikasının əmakdar artisti Munis Şərifov, Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin direktor müavini Təranə Qurbanova çıxış etmişlər. Bütün çıxışlar Tofiq Quliyevin həyat və yaradıcılığını əks etdirən muzeyin materialları əsasında hazırlanmış slayd-şou ilə müşaiyət etdirilmişdir.
Tədbirin qonaqları Klassik Musiqi Həvəskarları Klubunun üzvləri, musiqi kollecin tələbələri, musiqi ictimaiyyəti və Bakı şəhərinin muzeylərinin işçiləri olmuşlar.

7 ноября 2013 г. В 15:00 в Государственном музее музыкальной культуры Азербайджана состоялось мероприятие, посвященное 96-летию выдающегося азербайджанского композитора Тофика Кулиева. Со вступительным словом выступила заведующая отделом музея Ханым Абдинова.
Лауреат Международных конкурсов, художественный руководитель музыкальных коллективов Азербайджанского Радио и Телевидения Рамиль Гасымов выступил на мероприятии с красочной концертной программой из произведений Тофика Кулиева и поделился своими воспоминаниями о композиторе. Также на мероприятии выступили концертмейстр музейного Ансамбля старинных музыкальных инструментов и заместитель директора Государственного музея музыкальной культуры Азербайджана Тарана Курбанова. Все выступления сопровождались слайд-шоу из музейных материалов, отражающих жизнь и творчество Тофика Кулиева.
Гостями мероприятия были члены Клуба любителей классической музыки, студенты музыкального колледжа, музыкальная общественность и сотрудники бакинских музеев.