7 noyabr 2013-cü il tarixində saat 15:00-da Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyində görkəmli bəstəkar Tofiq Quliyevin anadan olmasının 96-ci ildönümü münasibətilə tədbir-konsert keçirilmişdir. Tədbiri giriş sözü ilə muzeyin şöbə müdiri Xanım Abdinova açmışdır.
Tədbirdə Beynəlxalq müsabiqələr laureatı, Azərbaycan Televeziyası və Radiosunun musiqi kollektivlərinin bədii rəhbəri Ramil Qasımov bəstəkarın mahnılarından ibarət geniş konsert proqramı ilə çıxış etmiş, Tofiq Quliyev haqqında xatirələrini tamaşaçılarla bölüşmüşdür.
Muzeyin Qədim Musiqi Alətləri Ansamblının konsertmeysteri, Azərbaycan Respublikasının əmakdar artisti Munis Şərifov, Azərbaycan Musiqi Mədəniyyəti Dövlət Muzeyinin direktor müavini Təranə Qurbanova çıxış etmişlər. Bütün çıxışlar Tofiq Quliyevin həyat və yaradıcılığını əks etdirən muzeyin materialları əsasında hazırlanmış slayd-şou ilə müşaiyət etdirilmişdir.
Tədbirin qonaqları Klassik Musiqi Həvəskarları Klubunun üzvləri, musiqi kollecin tələbələri, musiqi ictimaiyyəti və Bakı şəhərinin muzeylərinin işçiləri olmuşlar.

On November 7, 2013 at The State Museum of Azerbaijani Musical Culture held an event dedicated to the 96th anniversary of the outstanding Azerbaijan composer Tofig Guliyev.
The event was opened by chief of Museum’s department Hanim Abdinova. Then, the word was given to concertmaster of The Museum Ensemble of Old Musical Instruments, deputy director of The State Museum of Azerbaijani Musical Culture, Tarana Kurbanova.
Afterwards, the laureate of international awards, artistic director of musical groups of Azerbaijan Radio, Ramil Gasimov performed a colorful concert program and shared his memories about composer. All performances are accompanied by a slide show of museum materials reflecting the life and work of Tofig Guliyev.
To the event were invited members of the Classic Music Fans Club, students of musical college, staff of Baku museums, media representatives and others.