AMMDM-nin Qədim Musiqi Alətləri Ansamblının 10 illik yubileyinə həsr olunmuş tədbiri
30 oktyabr 2006-cı il tarixində Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət və Turizm Nazirliyi Azərbaycan Dövlət Mahnı Teatrında AMMDM-nin Qədim Musiqi Alətləri Ansamblının 10 illik yubiley tədbirini keçirtmişdir.
Mahnı Teatrının foyesində muzeyin hazırladığı «Qədim Musiqi Alətləri-10» adlı sərgi nümayiş etdirilmişdir. Sərgidə ansamblın tarixini əks etdirən maraqlı fotoşəkillər – Umumilli liderimiz Heydər Əliyevin ansamblın bədii rəhbəri Məcnun Kərimov və üzvləri ilə görüşü, ansamblın xarici ölkələrdə çıxışları, respublikamıza gələn fəxri qonaqlar qarşısında konsertləri və. s təqdim olunmuşdur.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət və Turizm Naziri Əbülfəs Qarayev, Bakı Musiqi Akademiyasının rektoru, xalq artisti, professor Fərhad Bədəlbəyli, Milli Koservatoriyanın rektoru, xalq artisti, professor Siyavuş Kərimi AMMDM-nin direktoru, Alla Bayramova, ansamblın bədii rəhbəri Məcnun Kərimov, kamança ifaçısı Habil və başqaları çıxış etdilər. Ansambl haqqında xoş sözlər söylədilər.
Ansamblın ifasında «Naxış bəstə», «Heydərnamə» (Əbdül Qadir Marağai XIV əsr), «Bayatı Şiraz», «Sarı gəlin» və. s

10-летиe Ансамбля Старинных Музыкальных Инструментов ГММКА
30 октября 2006 года Министерство Культуры и Туризма Азербайджана провело в Театре Песни юбилейное мероприятие, посвященное 10-летию Ансамбля Старинных Музыкальных Инструментов ГММКА.
В фойе Театра Песни была организована выставка, подготовленная музеем. На выставке были представлены вызывающие интерес и отражающие историю ансамбля фотографии - встреча Общенационального лидера Гейдара Алиева с художественным руководителем ансамбля Меджнуном Керимовым и его музыкантами, выступления ансамбля за границей, концерты перед высокими гостями, приезжавшими в нашу республику и другие. На мероприятии выступили Министр Культуры и Туризма Азербайджанской Республики Абульфас Караев, ректор Бакинской Музыкальной Академии Фархад Бадалбейли, ректор Национальной Консерватории Сиявуш Керими, директор ГММКА, Алла Байрамова, художественный руководитель ансамбля Меджнун Керимов, кеманчист Габиль Алиев и другие. В адрес ансамбля были сказаны добрые слова. В исполнении ансамбля прозвучали: "Nahish Beste", "Heydarname" (Абдул Гадир Марагаи, XIV в.), "Bayati Shiraz", "Sari Galin" и др.